Search

رنگ ها

رنگ ها

جلسه دوم مدرسه طراحی

رنگ ها در طراحی

سلام خدمت دوستان ،بازدیدکنندگان و همچنین کاربران همیشگی وبسایت و مرکز خبرهای جدید ویزیت کارت.
در ادامه جلسات آموزشی اصول طراحی از سری آموزش های مدرسه طراحی ویزیت کارت به جلسه سوم از قسمت و بخش اول (اصول ابتدایی و اولیه طراحی) یعنی رنگ ها در طراحی پرداخته ایم ،هدف از آن جلسه تعریف و همچنین تاریخچه انواع رنگ و همچنین کاربرد آنها میپردازیم تا با شناخت کامل رنگها بهترین طراحی ها را داشته باشید.

ابتدا به تعریف لغوی رنگ از لغتنامه دهخدا میپردازیم

لغت نامه دهخدا

رنگ . [ رَ ] (اِ) لون . (برهان قاطع). اثر نور که بر ظاهر اجسام نمایشهای متنوع و گوناگون و مختلف می دهد، بعربی لون گویند. (فرهنگ نظام ). لون یعنی اثر مخصوصی که در چشم از انعکاس اشعه نور در روی اجسام پدید آید. (ناظم الاطباء). آرنگ . گون . گونه . (برهان قاطع). صِبْغ. (مهذب الاسماء). صِباغ . صِبْغه. (از منتهی الارب ). فام . (آنندراج ) (برهان قاطع). دیز. آزَرْد. (برهان قاطع)

رنگ از نظر فیزیکی : اثری می باشد که در روی چشم از انوار منعکس بوسیله اجسام احساس می می شود.

رنگ اجسام : بغیر از منابع نور، رنگ هر جسم بستگی به نوری دارد که آن هم جسم منعکس میکند و همچنین یا از خود عبور می دهد. مثلاً در صورتی که نور سفید به یک گلبرگ گل سرخ بتابد آن برگ تمام رنگها بجز رنگ قرمز را جذب می کند و همچنین تنها و فقط رنگ قرمز را منعکس می سازد و همچنین به همین سبب قرمز بنظر می آید و همچنین همچنین سبزی برگ درختان و همچنین غیره … رنگهای اصلی که به وسیله منشور ظاهر می گردد هفت رنگ می باشد: قرمز، نارنجی ، زرد، سبز، آبی ، نیلی ، بنفش.

رنگش رنگ ها

رنگ در طراحی

نیوتن دانشمند معروف قرن هیجدهم نخستین بار حدس زد که بایستی و حتما نور سفید مجموعه آن رنگها باشد و همچنین آن امر را بوسیله گردش صفحه معروف خودش آزمود و همچنین ثابت کرد مجموعه آن رنگها باهم اثر نور سفید بر چشم می گذارند، زیرا تاثیر هر رنگ در حدود یک بیستم ثانیه بر چشم باقی می ماند،

به عبارت دیگر در صورتی که سرعت صفحه نیوتن مثلاً ۲۰ دور در ثانیه باشد هر دور آن هم یک بیستم ثانیه بطول می انجامد. و همچنین در آن مدت بایستی و حتما تمام رنگهای طیف یک بار از جلو چشم عبور کند و همچنین هنوز تاثیر رنگ اول برطرف نشده رنگ دیگر می رسد، در پس نتیجه آن می شود که چشم ترکیبی از رنگها را احساس می کند. در بین رنگهای ابتدایی و اولیه طیف نور سفید، سه رنگ وجود دارد که از ترکیب آنها به نسبتهای مناسب نه تنها رنگ سفید بلکه تمام رنگهای طیف را می قدرت بدست آورد و همچنین آنها عبارتند از: سرخ ، بنفش مایل به آبی ، سبز که به رنگهای اصلی موسومند. نیوتن عقیده داشت که رنگهای دیگر تجزیه نمی گردند. لیکن بموجب نظریه موجی نور، رنگهای متنوع و گوناگون و مختلف نورهایی خواهند بود که طول موجشان با هم اختلاف دارند، مثلاً طول موج نور قرمز تیره در حدود ۸/۰ میکرون و همچنین نور بنفش ۴/۰ میکرون می باشد و همچنین سایر رنگهای طیف شامل طول موجهایی خواهند بود که بین آن مقدار قرار گرفته اند.

طول موج رنگ قرمز سیر ۸۰/۰ میکرون، قرمز ۶۵/۰ میکرون، نارنجی ۶۰/۰ میکرون، زرد ۵۸/۰ میکرون، سبز ۵۵/۰ میکرون، آبی ۴۸/۰ میکرون، نیلی ۴۲/۰ میکرون و همچنین بنفش ۴۰/۰ میکرون می باشد

چنانکه ملاحظه می می شود هرچه از رنگ قرمز بطرف بنفش پیش می رویم طول موج نور کم می می شود. ضمناً هر یک از رنگهای طیف مثلاً نور قرمز شامل طول موج معینی نیست، بدین معنی که انواع متنوع و گوناگون و مختلف رنگ قرمز شامل طول موجهایی خواهند بود که از قرمز سیر با طول موج ۸۰/۰ میکرون شروع می می شود و همچنین به قرمز روشن با طول موج ۶۵/۰ خاتمه می یابند. آن رنگها بطور اتصالی تغییر میکنند و همچنین حد فاصلی بین آنها نمی قدرت تشخیص داد، یعنی معلوم نیست کجا رنگ قرمز پایان می یابد و همچنین رنگ نارنجی آغاز می گردد.

 

رنگ:

رَنگ بازتابی از نور می باشد که به شکل‌های متفاوتی در می‌آید و همچنین آن بازتاب مجموعه وسیعی را شامل می‌می شود. در صورتی که یک ناحیه باریک از طول موج‌های نور مرئی توسط ماده جذب می شود رنگ بوجود می‌آید.

رنگ به هر مایع، شبه مایع یا هر ترکیب صمغ مانندی که موقع اعمال شدن، لایه نازکی را جهت پوشاندن جسمی جامد ساخته یا ایجاد کند، گویند.

رنگ در طراحی، ذهنی و همچنین فردی می باشد. تاثیر گذاری رنگها ارتباط و رابطه مستقیمی با تفکرات و همچنین ذهنیات فرد به بیننده دارد. پیشامد جدید ای که باعث عکس العملی در یک فرد می می شود ممکن می باشد باعث عکس المعلی متغایر و متفاوت در فرد غیره ای می شود که آن عکس العمل ها به اولویت های فردی و همچنین اعتقادی و همچنین عوامل متغایر و متفاوت غیره ای بستگی دارد.

تئوری رنگ به خودی خود یک علم می باشد. آن علم به مطالعه چگونگی تاثیر رنگ بر اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف به صورت فردی و همچنین تیمی می پردازد ، اشخاص بسیاری کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خود را بر اساس آن علم می سازند و همچنین مباحث و مطالب بسیاری در آن ارتباط و رابطه وجود دارد. یک رنگ یا طیفی از رنگ های متنوع و گوناگون و مختلف تداعی کننده احساسات متغایر و متفاوت می باشند.

تفاوتهای فرهنگی به آن معناست که ممکن می باشد چیزی که نماد خوشحالی و همچنین نشاط در کشوری می باشد ، نماد افسردگی و همچنین ناراحتی در کشوری دیگر باشد.

تاریخچه :

نقاشی‌های پیدا شده در غارها که توسط رنگهای بدست آمده از اُخرا، و همچنین اکسیدهای هماتیت و همچنین مگنتیت کشیده شده‌اند به ۴۰۰۰۰ سال شمسی قبل و همچنین به دوران انسانهای هموساپینس باز می‌گردد. نقاشی‌های کهن در درنادای مصر که جهت سالیان متمادی بدون حفاظ و همچنین در معرض هوا بوده‌می باشد، یک پدیده درخشان اثر برلینسی می‌باشد که هنوز هم به آن هم روشنی ۲۰۰۰ سال شمسی قبل می باشد. مصری‌ها رنگهایشان را با ماده‌ای صمغ مانند، ترکیب می‌کردند و همچنین هر یک را به صورت جداگانه بر روی سطح اعمال می‌کردند بدون آنکه ذره‌ای با هم مخلوط گردند. آنها از ۶ رنگ بهره بری و استفاده می‌کردند: سفید، سیاه، قرمز، آبی، زرد و همچنین سبز. از آنجا که تاریخچه رنگ خیلی زیاد مفصل میباشد، جهت اطلاع از آن هم می توانید به کتب مربوطه رفت و آمد و مراجعه نمایید.

رنگ های اصلی و همچنین فرعی

رنگ‌های بنیادین یا اصلی، رنگ‌های قرمز، زرد و همچنین آبی خواهند بود که به آن هم‌ها رنگ‌های ابتدایی و اولیه نیز می‌گویند. رنگ‌های دیگر «فرعی» نامیده می‌شوند. جهت مثال در رنگ‌های رنگین‌کمان، نارنجی، سبز و همچنین بنفش فرعی خواهند بود. از ترکیب رنگ‌های فرعی نمی‌قدرت رنگ‌های اصلی را به وجود آورد ولی از ترکیب رنگ‌های اصلی رنگ‌های فرعی به دست می‌آید

 

دمای رنگ

رنگها شامل مشخصه‌ای بنام سردی یا گرمی خواهند بود. رنگی که ما می‌بینیم حاصل طول موج نور منعکس شده از رنگ می باشد. طیفهای قابل دیدن بین فروسرخ (در انتهای طرف گرم) و همچنین فرابنفش (در انتهای طرف سرد) قرار دارند

مفهوم رنگ

رنگش1 رنگ ها

رنگ در طراحی

رنگ به عنوان عنصری تجسمی جهت توصیف موضوع اثر و همچنین خصوصیات آن هم، مثل ترسیم یک منظره پاییزی یا زمستانی که جهت هرکدام از اجزای آن هم منظره (درخت‌ها، ساختمان‌ها، زمین، آسمان و همچنین …) از طیف رنگ‌های ویژه ای بهره بری و استفاده می‌می شود، به کار میرود. به آن ترتیب پاییزی یا زمستانی بودن فضای آن هم منظره و همچنین همه ویژگی‌هایش با رنگ‌هایی که در آن هم بهره بری و استفاده شده توصیف می‌گردد. آن خصوصیت توصیف گرانه رنگ می‌تواند در ترسیم یک طبیعت بیجان و همچنین عناصر آن هم، یک چهره و همچنین پیکره و همچنین یا هر موضوع غیره ای به کار گرفته می شود. مثل آثار نقاشان طبیعت گرا یا همانگونه که رنگ‌های یک عکس رنگی موضوع خود را توصیف می‌کنند

رنگ به عنوان عنصری نمادین و همچنین استعاری می باشد که معانی عمیق و همچنین درونی اثر و همچنین اجزای آن هم را به دیدن کردن و نمایش می‌گذارد. جهت مثال در بسیاری از آثاری که هنرمندان بر اساس محتوای موضوعات اعتقادی، مذهبی، رمزی و همچنین افسانه‌ای ساخته‌اند، کاربرد رنگ عموماً جنبه‌ای نمادین و همچنین استعاری دارد.

رنگ جهت به دیدن کردن و نمایش گذاشتن ارزش‌های درونی، زیبایی‌ها و همچنین تاثیرات خود رنگ، بدون در نظر داشتن ارزش‌های استعاری و همچنین توصیفی آن هم مورد بهره بری و استفاده قرار میگیرد. ارزش‌های بصری رنگ‌ها در هنر معاصر بیش از هر دوره غیره ای مورد توجه هنرمندان قرار گرفته می باشد. به طوری که در بعضی از شیوه‌های هنر جدید، آثار صرفاً بر اساس ارزش‌های بیانی خود رنگ‌ها و همچنین دیدن کردن و نمایش اقتدار و قدرت تاثیر گذاری و همچنین زیبایی‌های بصری آن هم‌ها ساخته شده می باشد. همچنین از آن خصوصیت رنگ به عنوان جنبه تزئینی در بسیاری از محصولات صنعتی، اصولی و کاربردی و همچنین هنرهای سنتی مثل فرش، گلیم، پارچه، طراحی و همچنین دوخت لباس، معماری و همچنین شهرسازی بهره می‌برند.

 

انواع رنگ ها

رنگ‌های اصلی

رنگ اصلی ، رنگی می باشد که به  صورت مستقل وجود دارد و همچنین نمی قدرت آن هم را از ترکیب رنگ‌های دیگر ساخت.
رنگ‌های اصلی عبارتند از : زرد ، قرمز و همچنین آبی. آن رنگ‌ها سه جنبه‌ی اساسی و همچنین ابتدایی و اولیه که عبارتند از گرمای قرمز ، سرمای آبی و همچنین سرزندگی زرد را به دیدن کردن و نمایش میگذارند.

رنگ‌های فرعی

رنگ‌های فرعی از ترکیب حداقل دو رنگ اصلی ، به وجود می‌آیند. آن رنگ ها عبارتند از : سبز ( ترکیبی از آبی و همچنین زرد ) ، نارنجی ( ترکیبی از قرمز و همچنین زرد ) و همچنین بنفش و همچنین سرخ ارغوانی ( ترکیبی از قرمز و همچنین آبی )

رنگ‌های خنثی

رنگ های خنثی رنگ‌هایی خواهند بود که از ترکیب رنگ‌های دیگر به وجود می‌آیند و همچنین می‌تواند تاثیرات و همچنین اثرات مثبت یا منفی داشته باشند. رنگ‌های سفید، سیاه، خاکستری، بژ و همچنین قهوه‌ای شامل رنگ‌های خنثی خواهند بود.

رنگ های داغ

بهترین نمونه‌ رنگ داغ ، قرمز ویژه ای می باشد که با هیچ رنگی مخلوط نشده می باشد و همچنین در قوی‌ترین حالت خود قرار دارد. رنگ داغ خیلی زیاد جلب توجه می کند و همچنین به طرح، حالت برجسته‌ای می دهد. رنگ داغ، یک رنگ گرم، قوی و همچنین تهاجمی می باشد. همچنین با قدرتی که دارد، سیستم عصبی انسان را تحریک می کند.

رنگ های یخ

رنگ یخ ، یخبندان و همچنین برف را به خاطر می‌آورد و همچنین احساساتی که به وسیله‌ی آن هم ساخته یا ایجاد می‌می شود، و همچنین در نقطه عکس احساساتی می باشد که رنگ داغ ساخته یا ایجاد می کند. آن رنگ، به رنگ آبی اشاره میکند که روشنایی بسیاری دارد.
هنگام و زمانی که رنگ گرم و همچنین سرد در کنار هم قرار می‌گیرند ( مانند آتش و همچنین یخ )، حالت نوسان ساخته یا ایجاد می‌کنند یعنی احساس‌های متفاوتی را در ما به وجود می‌آورند.

رنگ‌های گرم

به رنگ های واقع در بین دو طیف نوری زرد و همچنین نارنجی ، رنگ های گرم می‌گویند. همه‌ی آن رنگ ها شامل رنگ قرمز خواهند بود، مانند قرمز، نارنجی، زرد – نارنجی، زرد . آن رنگ ها در ترکیب‌هایشان ، رنگ زرد و همچنین قرمز دارند که احساسات گوناگونی را به وجود می‌آورند

رنگ‌های گرم ، شامل طولانی‌ترین طول موج خواهند بود ، به همبن دلیل دیدن آن هم‌ها ، انرژی بیشتری مستلزم و نیاز دارد. رنگ‌های گرم هیجان‌‌آور و همچنین نشاط انگیز خواهند بود و همچنین به احساسات و همچنین هیجانات، شدت می‌دهند و همچنین طرح‌‌‌های رنگی گرم و همچنین دوستانه ای را به وجود می آورند.آن رنگها زنده و همچنین درخشان می باشند و همچنین اکثرا و بیشتر به چشم می‌‌‌زنند که در طراحی به رنگ‌های ” نزدیک ” نیز معروف خواهند بود، زیرا باعث می‌شوند اشیاء نزدیک‌تر از فاصله واقعی‌‌شان به نظر برسند؛ گرمای آن رنگ‌‌‌ها، مانند غروب بر محیط اطراف می‌‌تابد و همچنین آن هم را تحت مسلط بودن و تسلط داشتن خود در می‌آورد.

رنگ‌های سرد

رنگ آبی ، اساس رنگ‌‌های سرد می باشد. آن رنگ‌ها به خاطر اضافه شدن رنگ زرد به ترکیب‌‌شان از رنگ‌های یخی جدا می‌شوند. رنگ‌های قرار گرفته بین دو طیف نوری سبز و همچنین بنفش را رنگ‌های سرد می‌نامند.

رنگ‌هایی مانند زرد – سبز ، آبی – سبز ، آبی فیروزه‌ای و همچنین سبز خالص ، جزء رنگ‌های سرد خواهند بود و همچنین در طبیعت دیده می‌شوند. آن رنگ‌ها احساس طراوت و همچنین تازگی به ما می‌بخشند. رنگ‌های سرد ، مقدار و اندازه و میزان فعالیت‌های بدن را پایین می‌‌آورند و همچنین آرام قسمت و بخش و همچنین تسکین دهنده می باشند.

رنگ‌های سرد در طراحی به رنگ‌های ” دور ” معروفند. زیرا باعث می‌شوند اشیاء دورتر از فاصله واقعی‌شان دیده شوند. همین ویژگی رنگ‌های سرد باعث می‌می شود که فضاها را پهناور و بزرگ‌تر و همچنین متعادل‌تر نشان دهند

رنگ‌های روشن

رنگش2 رنگ ها

رنگ در طراحی

رنگ‌های روشن ، ملایم و همچنین کم‌‌رنگ ترین رنگ‌ها خواهند بود. آن هم ها روشنی خود را از نبود رنگ قابل دیدن در ترکیب‌شان می‌گیرند و همچنین تقریبا شفاف خواهند بود. هنگام و زمانی که روشنی رنگ‌ها زیاد می‌می شود ، تفاوت بین رنگ‌های متنوع و گوناگون و مختلف کم می‌می شود. رنگ‌های روشن محیط را پهناور و بزرگ‌تر نشان می‌دهند و همچنین به فرد احساس نشاط ، سکوت ، آرامش و همچنین روشنی می‌بخشند.

رنگ‌های تیره

رنگ‌های تیره رنگ‌هایی خواهند بود که در ترکیب‌شان رنگ سیاه وجود دارد. آن رنگ‌ها فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند. رنگ‌های تیره شامل اقتدار و قدرت تاثیرگذاری بالایی خواهند بود. آن رنگ‌ها در بافت‌های گوناگون مانند چرم ، پارچه و همچنین وسایل منزل ، یک اثر به یاد ماندنی به وجود می‌آورند و همچنین نشان دهنده‌ی ثروت و همچنین مقام فرهنگی و اجتماعی بالا خواهند بود.

ترکیب رنگ‌های تیره و همچنین روشن یک روش معمول جهت نشان دادن تضادها و همچنین تفاوت‌ها در طبیعت می باشد ، مانند شب و همچنین روز

رنگ‌‌‌های بی رمق

ملایم‌‌ترین و همچنین لطیف‌ترین رنگ‌ها ، رنگ‌های بی رمق خواهند بود که در ترکیب‌شان حداقل ۶۵ قسمت و بخش رنگ سفید وجود دارد. رنگ‌های بی رمق شامل رنگ‌های شیری ، آبی کم رنگ و همچنین صورتی خواهند بود که ملایمت و همچنین نرمی را نشان می‌دهند.از آن هم جایی که آن رنگ‌ها آرام قسمت و بخش می‌باشند ، معمولا از آن هم‌ها جهت فضاهای داخلی بهره بری و استفاده می‌می شود.
رنگ‌های درخشان

رنگ درخشان رنگی می باشد که در ترکیب آن هم از رنگ خاکستری یا سیاه بهره بری و استفاده نشده می باشد. انواع رنگ‌های آبی ، قرمز ، زرد و همچنین نارنجی رنگ هایی با درخشندگی کامل خواهند بود. رنگ‌های درخشان ، زنده و همچنین شفاف خواهند بود و همچنین جلب توجه می‌کنند. احساس شادی و همچنین نشاطی که آن رنگ‌ها به وجود می‌آورند ، جهت بهره بری و استفاده در بسته‌بندی‌ها ، مد و همچنین تبلیغات خیلی زیاد مناسب می باشد.

رنگ‌های کروماتیک

بین رنگ‌های قرمز ، زرد ، آبی ، سبز و همچنین … از یک سو و همچنین رنگ‌های سفید ، سیاه و همچنین خاکستری از سوی دیگر تفاوت وجود دارد. به رنگ‌‌هایی که در طیف رنگی می‌باشند ، کروماتیک می‌گویند. رنگ‌های کروماتیک خیلی زیاد زیاد خواهند بود که مهم‌ترین آن هم ها ، رنگ‌های اصلی ( زرد ، قرمز و همچنین آبی ) می‌باشند.

رنگ‌های اکروماتیک

کیفیتی که در اغلب رنگ‌ها وجود دارد ، در رنگ های سفید ، سیاه و همچنین خاکستری وجود ندارد. به آن سه رنگ ه فاقد رنگ خواهند بود ، رنگ اکروماتیک می‌گویند. رنگ سفید در واقع رنگ نیست ، بلکه عدم وجود رنگ می باشد.

رنگ‌های مکمل

رنگ‌های مکمل مقابل یکدیگرند. آن رنگ‌ها که در چرخه رنگ در برابر یکدیگر قرار دارند ، در کنار هم نمایی چشم‌گیر و همچنین متعادل ساخته یا ایجاد می‌کنند. آن رنگ‌ها از یک خانواده نمی‌‌باشند و همچنین بیشترین تفاوت را با هم دارند. هنگامی که رنگ‌های مکمل را با هم ترکیب می‌کنیم ، رنگ خاکستری به وجود می‌آید. چشم انسان بعد از دیدن یک رنگ ، مستلزم و نیاز دارد تا رنگ تکمیل کننده‌ی آن هم را هم ببیند. نارنجی و همچنین آبی ، قرمز و همچنین سبز ، بنفش و همچنین زرد رنگ‌های مکمل خواهند بود.

در پایان جهت تو فهرست کاملی از رنگ ها را قرار خواهیم داد .


Persian Name English Color Table
قرمزها
جگری    Indian Red
بژ تیره Light Coral
حناییِ روشن Salmon
قهوه‌ایِ حنایی Dark Salmon
کرم نارنجی Light Salmon
قرمز Red
زرشکی Crimson
شرابی Fire Brick
عنابی تند Dark Red
صورتی‌ها
صورتی Pink
صورتی پررنگ Light Pink
شرابی روشن Pale Violet Red
سرخابی Hot Pink
شفقی Deep Pink
ارغوانی Medium Violet Red
نارنجی‌ها
نارنجی کرم Light Salmon
نارنجی Orange
نارنجی سیر Dark Orange
نارنجی پررنگ Coral
قرمز گوجه‌ای Tomato
قرمز-نارنجی Orange Red
زردها
شیری Light Yellow
شیرشکری Lemon Chiffon
لیمویی روشن Light Goldenrod Yellow
هلویی روشن Papaya Whip
هلویی Moccasin
هلویی پررنگ Peach Puff
نخودی Pale Goldenrod
خاکی Khaki
زرد Yellow
کهربایی باز Gold
ماشی Dark Khaki
سبزها
مغزپسته‌ای Green Yellow
سبز روشن Chartreuse
مغزپسته‌ای پررنگ Lawn Green
مغزپسته‌ای Lime
سبز کمرنگ Pale Green
سبز کدر Light Green
یشمی سیر Medium Spring Green
یشمی کمرنگ Spring Green
سبز لجنی Yellow Green
سبز چمنی Grassy
خزه‌ای Medium Sea Green
خزه‌ای پررنگ Sea Green
شویدی Forest Green
سبز Green
سبز ارتشی Olive Drab
زیتونی Olive
زیتونی سیر Dark Olive Green
سبز آووکادو Dark Green
سبز دریایی Medium Aquamarine
سبز دریایی تیره Dark Sea Green
سبز کبریتی روشن Light Sea Green
سبز کبریتی تیره Dark Cyan
سبز دودی Teal
آبی‌ها
فیروزه‌ای Aqua
آبی آسمانی Light Cyan
فیروزه‌ای کدر Pale Turquoise
آبی دریایی Cyan
یشمی Aquamarine
سبز دریایی روشن Turquoise
فیروزه‌ای تیره Medium Turquoise
فیروزه‌ای سیر Dark Turquoise
آبی کبریتی روشن Powder Blue
بنفش مایل به آبی Light Steel Blue
آبی کبریتی Light Blue
آبی آسمانی سیر Sky Blue
آبی روشن Light Sky Blue
آبی کمرنگ Deep Sky Blue
آبی کدر Corn flower Blue
نیلی متالیک Steel Blue
آبی لجنی Cadet Blue
آبی متالیک روشن Medium Slate Blue
نیلی Dodger Blue
فیروزه‌ای فسفری Royal Blue
آبی Blue
آبی سیر Medium Blue
سرمه‌ای Dark Blue
لاجوردی Navy
آبی نفتی Midnight Blue
بنفش‌ها
نیلی کمرنگ Lavender
بادمجانی روشن Thistle
بنفش کدر Plum
بنفش روشن Violet
سرخابی Fuchsia
سرخابی روشن Magenta
ارکیده Orchid
ارکیده سیر Medium Orchid
آبی بنفش Medium Purple
آبی فولادی Slate Blue
آبی-بنفش سیر Blue Violet
بنفش باز Dark Violet
ارکیده بنفش Amethyst
مخملی Dark Magenta
بنفش Purple
آبی دودی Dark Slate Blue
نیلی سیر Indigo
قهوه‌ای‌ها
کاهی Corn silk
کاهگلی Blanched Almond
کرم Bisque
کرم سیر Navajo White
گندمی Wheat
خاکی Burly Wood
برنزه کدر Tan
بادمجانی Rosy Brown
هلویی سیر Sandy Brown
خردلی Goldenrod
ماشی سیر Dark Goldenrod
بادامی سیر Peru
عسلی پررنگ Chocolate
کاکائویی Saddle Brown
قهوه‌ای متوسط Sienna
قهوه‌ای Brown
آلبالویی Maroon
سفیدها
سفید White
صورتی محو Snow
یشمی محو Honeydew
سفید نعنائی Mint Cream
آبی محو Azure
نیلی محو Alice Blue
سفید بنفشه Ghost White
خاکستری محو White Smoke
بژ باز Seashell
هِلی
Beige
بژ روشن Old Lace
پوست پیازی Floral White
استخوانی Ivory
بژ تیره Antique White
کتانی Linen
صورتی مات Lavender Blush
بژ Misty Rose
خاکستری‌ها
خاکستری مات Gains boro
نقره‌ای Light Grey
توسی Silver
خاکستری سیر Dark Gray
خاکستری Gray
دودی Dim Gray
سربی Light Slate Gray
سربی تیره Slate Gray
لجنی تیره Dark Slate Gray
سیاه Black

 

 

منبع
جدید و تو و تازه ترین کارت شناسایی و ویزیت : رنگ ها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *