Search

مصاحبه با جمال الدین رمضانی

مصاحبه با جمال الدین رمضانی

مصاحبه با جمال الدین رمضانی

مصاحبه با طراحان و همچنین گرافیستان جوون برتر ایــــران

سلام دوستان و همچنین همراهان همیشگی ویزیت کارت
در ادامه اهداف آموزشی وبسایت و مرکز خبرهای جدید قسمت و بخش جدیدی به وبسایت و مرکز خبرهای جدید اضافه کردیم تحت عنوان مصاحبه با گرافیستان و همچنین طراحان جوون و همچنین برتر کشوری ،که در آن مصاحبه ها اهداف آموزشی مدنظر ما بوده می باشد .
در اولین مصاحبه وبسایت و مرکز خبرهای جدید ،مصاحبه یا بهتر بگم گفت و همچنین گویی صمیمانه و همچنین جالبی با آقای جمال رمضانی طراح و همچنین گرافیست جوون که در محافل خیلی زیاد بسیاری خوش درحشیده می باشد .آن گفت و همچنین گوی صمیمانه خیلی زیاد آموزنده و همچنین مفید میباشد .پس خوندن آن گفت و همچنین گو اکثرا و بیشتر از همه جهت دوستانی که درآغاز کار خواهند بود توصیه میشود تا از راهنمایی های مفید آقای رمضانی بهره مند شوید.

معرفی کوتاهی در مورد آقای جمال الدین رمضانی :

لطفا خودتون رو با زبان خودتون جهت مخاطبان وبسایت و مرکز خبرهای جدید ویزیت کارت معرفی کنید هرچند دوستان طراح تو و همچنین کارت هاتون رو بخوبی میشناسن.

بنام خداوند زیبایی ها
سلام عرض میکنم خدمت تو و همچنین کاربران خوب و همچنین دوست داشتنی وبسایت و مرکز خبرهای جدید ویزیت کارت
من جمال الدین رمضانی هستم ، متولد روز یازدهم، ماه سوم سال شمسی که در قائمشهر بدنیا اومدم.

در مورد تحصیلاتتون و همچنین رشته درسی تون بگید؟ آیا به رشته تحصیلیتون علاقه داشتید و همچنین خودتون انتخاب کردید؟

علاقه داشتن کمه زیرا و به درستی که من عاشق رشته تحصیلیم هستم icon smile مصاحبه با جمال الدین رمضانی

بعد از گذروندن دوران هنرستان در رشته ی گرافیک ، کاردانی و همچنین کارشناسی همین رشته رو از دانشگاه فنی امام و پیشوا صادق (ع) گرفتم و همچنین الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر هستم. خیلی به رشته تحصیلیم وابسه هستم ، طوری که شده همه دقایق زندگیم.

از مدرستون بگید و همچنین یا دانشگاه ؟خاطره خاص یا جالبی به ذهنتون میرسه که جهت مخاطبان ما جذاب و جالب باشه؟

آن دوران که گفتید همش خاطره اس و همچنین یه هارد چند هزار گیگابایتی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری بوده که همشو ذخیره کنم تا الان جهت تو تعریف کنم icon smile مصاحبه با جمال الدین رمضانی

ولی باید توجه داشت یه خاطره از دوران هنرستان و همچنین یه خاطره از دوران دانشگاه میگم براتون:

هنرستان : سال شمسی سوم هنرستان بودم که فوتبالم زیاد خوب نبود و همچنین تو تقسیم یار بین تیم ها جزء اون دسته از بچه هایی بودم که کسی منو به تیمش دعوت نمیکرد ، تو همین روند یکی از دوستام که اسمش دقیق یادم نیست مجبور شد به دلیل کمبود بازیکن من رو به تیم اضافه کنه . تیمشون ۲گل عقب بود که در ۳دقیقه پایان بازی ۲گل برشون زدم و همچنین تیمشون رو از شکست نجات دادم و همچنین از اون روز به بعد جز یاران اصلی تیم ها بودم و همچنین اون وقت دیگه من بودم که دعوت تیمی رو قبول نمیکردم.

دانشگاه: تنها و فقط اینو خیلی درست و همچنین درمون یادمه تو المپیاد علمی عملی دانشگاه رتبه برتر رو کسب کردم و همچنین اون موقع بود جمله ی: “در نا امیدی بسی امید می باشد ” برام کاملا درک شد.

رشته تحصیلیتون چقد با کارتون مرتبط هست ؟DSC 014س9 مصاحبه با جمال الدین رمضانی

خداوند تبارک و تعالی رو شکر دقیقا با کارم موازیه و همچنین احساس میکنم رشته تحصیلی و همچنین کارم یه زوج خوشبخت هستن در کنار هم !!

به چه چیزی اکثرا و بیشتر از همه علاقه دارید ؟

وب ( مطالعه رویدادهای فرهنگی هنری ایران و همچنین جهان)

ورزش میکنید یا به ورزش ویژه ای علاقه دارید؟

یه ۸سالی کاراته کار میکردم و همچنین موفق شدم کمربند مشکی دان ۱ آن رشته رو اخذ کنم. الانم بصورت تفریحی به پرورش اندام البته در حد کاملا تفریحی مشغولم.

چه برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین فیلم دیدنی و جذاب و همچنین بازیگری رو خیلی دوست دارید ؟

عموما زیاد اهل فیلم دیدنی و جذاب نیستم ولی باید توجه داشت دوس دارم با زمان آزاد ببینم و همچنین لذت ببرم.

بهترین فیلم دیدنی و جذاب و همچنین یا برنامه جذاب و جالب و خوب ای که تا الان دیدم و همچنین لذت بردم : رخ دیوانه ، دوچرخه پکنی و همچنین مجموعه پایتخت

بازیگران جدید مورد علاقه ام : امین حیایی ، سید جواد رضویان ، خسرو شکیبایی

موسیقی گوش میدید؟چه سبکی رو اکثرا و بیشتر از همه دوست دارید؟آهنگ و همچنین خواننده مورد علاقتون کیه ؟

تو آن باره سخته بهترین و همچنین برترین رو انتخاب کرد زیرا و به درستی که واقعا تو آن رشته استعدادهای بسیاری خواهند بود و همچنین در بعدی هم بوجود خواهند آمد.

ولی باید توجه داشت خودم سبک پاپ رو خیلی دوست دارم و همچنین خواننده مورد علاقم آقای خواجه امیریه

وقت روزانتونرو چه روش میگذرونید و همچنین در اوقات بیکاری چه برنامه جذاب و جالب و خوب ای دارید؟

با مطالعه، وبگردی ، بررسی و همچنین ایده پردازی خلاقانه میگذرونم . و همچنین درر اوقات بیکاریم هم تمرین با نرم فزارهای گرافیکی شوخی”تمرین” میکنم

خب بریم سراغ اصل موضوع و همچنین شروع گرافیک و همچنین کارتون …..

تو چگونه و چطوری با طراحی آشنا شدید ؟

ابتدای کودکی با کلاس نقاشی شروع کردم و همچنین بعد با وارد شدن به دنیای گرافیک و همچنین دیدن کارهای اساتید اکثرا و بیشتر علاقه مند شدم و همچنین پیگیر شدم تا با آن رشته اکثرا و بیشتر رفیق بشم.

ازکی و همچنین چه روش فهمیدید به طراحی علاقه دارید ؟

یادمه از اواسط دوران هنرستانم شروع کردم به طراحی جهت مشتری های خیالی که خودم تو ذهنم ساخته بودمشون ، به همین ترتیب کار کردم تا هنگام و زمانی که که مدیر یکی از دفاتر تبلیغاتی با دبدن کارم بهم سفارش لوگو داد. براش انجام دادم و همچنین اثبات و یا تایید شد و همچنین آن بود خلاصه داستان اولیت تجربه کاریم

در صورتی که امکانش هست مسیر شروع به کار طراحی تون رو جهت مخاطبان ما بگید ؟

ایده – پرورش و همچنین پردازش ایده – اجرای ایده
به آن ترتیب کارهای طراحی رو تقسیم بندی میکنم تا راحت تر به سرانجام برسه.

در اویل کار در طراحی هاتون چگونه و چطوری ایده پردازی میکردید؟ از طرح دیگران الگو میگرفتید یا خودتون طراحی میکردید؟

در اوایل که با تکنیک مشق نظری ، یعنی دیدن و همچنین مطالعه آثار اساتید تکنیک ها رو پیش خودم آنالیز میکردم و همچنین بعدش سعی میکردم چیز جدیدتری ارائه بدم و همچنین طراحی کنم.

چگونه و چطوری ایده پردازی میکنید؟یعنی مثلا در صورتی که یه سفارش کارت شناسایی و ویزیت داشته باشید چگونه و چطوری طراحی رو آغاز میکنید؟یکسره وارد محیط فتوشاپ میشید یا قبلش روی کاغذ ایده تون رو شکل میدید؟ در مورد بقیه طراحی ها تون چگونه و چطوری ؟ اینطور بپرسم که جهت هر طرح چگونه و چطوری کارتون رو آغاز میکنید و همچنین ایدتون رو پرورش میدید؟

بستگی به نوع محصول گرافیکی و همچنین سفارش دهنده داره . مطمئنا جهت یه پروژه ی کارت شناسایی و ویزیت معمولی که قیمتش و همچنین ارزشش هنوز جا نیفتاده و همچنین همه اون رو یک طرح ساده و همچنین کم ارزش تلقی میکنند نمیشه به مقدار و اندازه یک هویت سازمانی و همچنین یا یک لوگوتایپ وقت گذاشت . البته بحث “طراحی های اختصاصی کارت شناسایی و ویزیت” جداست.

جهت طراحی هاتون چقد وقت میزارید؟

واقعا دقیق نمیشه گفت چقدر ، آن موضوع در مرحله پردازش و همچنین بررسی کردن ایده مشخص میشه

از اولین طرح هاتون بگید؟و همچنین چگونه و چطوری کار طراحی رو آغاز کردید؟

طراحی کارت شناسایی و ویزیت و همچنین تابلوی یک فروشگاه گوشی موبایل بود ، که یادمه جزو اولین سفارشات واقعیم بود

خیلی جدی جهت اون فروشگاه لوگویی رو اجرا کردم که مورد اثبات و یا تایید رسید و همچنین بلافاصله رفتیم جهت طراحی تابلو سردر اون فروشگاه .. همونطور که قبلا هم گفتم ازونجایی قبل از وارد شدن به دنیای سفارشات واقعی با طرح هایی که سفارش دهنده خیالی داشت شروع کردم ، همین موضوع جرات من رو با مشتری اکثرا و بیشتر کرد و همچنین راحت تر طراحی ها رو انجام دادم.

بهترین طرحی که تا الان زدید چی بوده و همچنین در صورتی که داستان ویژه ای داره ممنون میشم بفرمائید؟

مرتبط میشه به طراحی ” لوگوتایپ وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیکنما ” ، خوشبختانه لوگویی که جهت آن وبسایت و مرکز خبرهای جدید طراحی کردم در هشتمین کتاب سال شمسی گرافیک مورد اثبات و یا تایید اساتید قرار گرفت و همچنین چاپ شد .

در کار طراحی تا الآن به مشکلی برخوردید؟و همچنین بنظرتون در صورتی که کسی وارد آن محیط بشه چه مشکلاتی داره؟

دنیای طراحی به نظرم با اون همه لطافت و همچنین اشتیاقی که جهت تولید اثر در طراح ساخته یا ایجاد میکنه ، شامل دست اندازهایی می باشد که همه طراح ها به نوعی با اون در گیر خواهند بود .

مثلا ایده رو کاملا در ذهن پرورش میدن و همچنین معایب و همچنین نواقصش رو بر طر میکنن ولی باید توجه داشت در مرحله اجرا بروی کاغذ و همچنین یا در محیط نرم افزار دچار مشکل و همچنین ابهام در چگونگی اجرا خواهند بود.

DSC 0149 مصاحبه با جمال الدین رمضانیخودتون به چه سبک طراحی علاقه دارید؟

من خودم طراحی مفهوم گرا رو اکثرا و بیشتر از کارهای فرمالیستی دوست دارم . البته در بحث گرافیک رو عرض میکنم .

ایرانیان چه سبک از طراحی رو اکثرا و بیشتر میپسندند؟

فرمالیستی ، زیبا رو اکثرا و بیشتر از طرح های تک رنگ و همچنین مفهومی میپسندند.

آیا سبک طراحان ایرانی در سال شمسی های اخیر تغییر کرده؟

به شدت ، به نظرم نسل جوون گرافیک ، انگیزه ی بالایی در تلفیق و همچنین ترکیب تکنیک ها و همچنین ارایه آثار دارند

بنظر می رسد بعضی از طراحان از طرح های خارجی ایده میگیرند و همچنین از خود ابتکاری ندارند. آن ایده گرفتند تا چه مقدار و اندازه ای می تواند طراح را از اتهام تقلید بازدارد؟

آن پیشامد جدید کلیت های زیاد و همچنین جزئیات فراوانی داره که جای بحث در آن مورد بسیاره ، یک هنرمند بایستی و حتما بدونه بین الهام گرفتن و همچنین تقلید کردن مرزی وجود داره و همچنین همچنین یک هنرمند بایستی و حتما در دوران کسب تجربه اش حتما مشق نظری داشته باشد ، تا با نوع ترکیب بندی ، نوع اجرا و همچنین تناسب رنگ و همچنین… آشنا بشه در همین حد ، اکثرا و بیشتر از آن حد یعنی قدم گذاشتن در قلمرو کپی رایت !

نظرتون رو در مورد کارت شناسایی و ویزیت های شلوغ ایرانی چیه؟

نوعی آلودگی بصری خفیفه که نه تنها تو رو به مخاطب معرفی نمیکنه ، بلکه گمراهی و همچنین باره گریز و فرار ااز آن آلودگی بصری رو جهت بیننده فراهم میکنه.
مخاطب ما مستلزم و نیاز داره در بستری آرام و همچنین دوست داشتنی و جذاب پای تبلیغات تو بشینه .

یک کارت شناسایی و ویزیت چقد می تواند در جذب مشتری موثر باشه؟

کارت شناسایی و ویزیت هر شخص به عنوان نماینده اش در دست مشتریان و همچنین شهروندان و مردم شهر قرار میگیرد ، و همچنین آن نماینده اونقدر بایستی و حتما قدرتمند عمل کند تا مشتری را پای صحبت ها و همچنین اطلاعاتش بکشاند.

هنگام و زمانی که یک بنر، پوستر و همچنین … با طراحی بد رو می بینید چه حسی به تو دست می دهد؟ و همچنین عکس العملتون چیه؟

تنها و فقط چشمانم رو میبندم تا از محل مورد نظر دور بشم .

بنظرتون مخاطبان جدید و تو و تازه کار ما چگونه و چطوری میتونند توی آن باره (طراحی) وارد بشوند و همچنین نصیحت یا پیشنهادتون چیه جهت دوستان ما؟

گرافیک مستلزم و نیاز به مطالعه ی زیاد در تمامی مباحث تجسمی داره و همچنین یک طراح گرافیک مستلزم و نیاز به شناخت کامل به مباحث متنوع و گوناگون و مختلف تخصصی داره .

بنابراین به دوستانی که جدید و تو و تازه وارد آن عرصه شدند اول از همه خوش آمد میگم و همچنین دوم ازشون میخام مثل جمله ی زیر فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکنند.

هر شخص آشنا به فتوشاپ نمیتواند یک طراح گرافیک باشد . همانطور که یک اسنفنج دایره ای شکل سرخ ، نمیتواند یک سیب سرخ باشد .

نظرتون در مورد وبسایت و مرکز خبرهای جدید ما چیه ؟

به نظرم وبسایت و مرکز خبرهای جدید “ویزیت کارت” حرکت خلاقی را شروع کرده در بین رقبای هم رده ای که فعالیت مشابه دارند. همین که خلاقانه و همچنین مفید پیش برید قطعا موفق خواهید شد

و همچنین پروژه ای که اخیرا اون شروع کردیم (مدرسه طراحی و همچنین گرافیک)آیا میتونه مستلزم و نیاز کاربران آن عرصه رو برطرف کنه ؟

به شرطی که آموزش و همچنین راهکارهای مفید و همچنین موثر رو در اختیار کاربران قرار بده حتما میتونه نیازهای طراحان و همچنین کاربران رو برطرف کنه. 

منظورم آموزشهای قدم به قدم عکسی در طراحی اقلام طراحی 

منظورم اینه که بصورت ویژه در اختیار طراحان گرافیک قرار بگیره . نه اشخاص عادی  شاید ایینطوری بشه از ظرفیت طراح های  واقعی بهره بری و استفاده کنیم.

تشکر از همه تو که تا آخر آن مصاحبه جذاب و جالب شنیدنی و همچنین کاملا آموزشی رو خوندید و همچنین یک تشکر ویژه از آقای رمضانی که ما رو تحمل کردند و همچنین آن مصاحبه رو ترتیب دادند .
دوستان و همچنین همراهان همیشگی ویزیت کارت در صورتی که دوست دارید با هنرمند دیگه ای مصاحبه بشه و همچنین یا سوالات خودتون از طراحان برتر ایران رو در همین قسمت بپرسید تا در مصاحبه بعدی تو هم نقشی داشته باشید .

و همچنین در پایان گالری از بهترین آثار آقای رمضانی که به انتخواب خود ایشون بوده رو اماده کردیم :

منبع
بهترین کارت شناسایی و ویزیت : مصاحبه با جمال الدین رمضانی
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *