Search

آموزش مایا به زبان فارسی – جلسه اول

آموزش مایا به زبان فارسی – جلسه اول

در آن درس جلسه اول آموزش مایا به زبانی فارسی را داریم ، طبق معمول شروع آموزش ها ، کمی در مورد تاریخچه و همچنین قابلیت های مایا بدانیم:

قطعا افرادی که کمی با دنیای گرافیک سه بعدی آشنایی داشته باشند اسم آن نرم افزار قدرتمند را شنیده اند ، ولی باید توجه داشت فرض من بر آن می باشد که افرادی که آن پست را می خوانند با نرم افزار مایا آشنایی ندارند .

در صورتی که می خواهید نرم افزار مایا را فرا بگیرید ، بدانید با یکی از بهترین و همچنین قدرتمند ترین برنامه جذاب و جالب و خوب ها  که انتخاب اشخاص حرفه ای و همچنین استودیوهای پهناور و بزرگ دنیاست ، روبرو هستید ، پس با اطمینان قدم بردارید و همچنین از دنیای زیبای دیجیتال، همراه با آن غول عرصه گرافیک سه بعدی لذت ببرید.

1904 tid 008 769x1024 آموزش مایا به زبان فارسی – جلسه اول

کمی در مورد تاریخچه مایا آن نرم افزار بدانیم :

مایا ورژن ۱٫۰ در سال شمسی ۱۹۹۸ پا به عرصه وجود گذاشت ولی باید توجه داشت هسته ی آن هم در سال شمسی های قبل تر شکل گرفته بود در واقع تا قبل از آن تاریخ چند شرکت متنوع و گوناگون و مختلف فعال در باره گرافیک کارهای مختلفی انجام می دادند و همچنین در نهایت تجمیع آن برنامه جذاب و جالب و خوب تغییر پیدا کردن به یک برنامه جذاب و جالب و خوب قدرتمند واحد به نام مایا شد و همچنین تحت مالکیت شرکت Alias قرار گرفت . نرم افزار مایا در سال شمسی ۲۰۰۳ جایزهAcademy Award for Technical Achievement  را از آکادمی معروف  Academy of Motion Picture Arts and Sciences را گرفتن کرد و همچنین در سال شمسی ۲۰۰۵ به سرنوشت دیگر نرم افزارهای گرافیک سه بعدی مطرح دچار شد و همچنین تحت مالکیت شرکت عظیم autodesk  دخل و درآمد و همچنین تحت عنوان autodesk maya  نشر یافت .

مایا همواره یکی از گزینه ها در بهره بری و استفاده در انیمیشن ها ، فیلم دیدنی و جذاب ها و همچنین جلوه های ویژه می باشد و همچنین نام آن هم را دراکثر پروژه های عظیم سینمایی و همچنین انیمیشن خواهید یافت .ولی باید توجه داشت قبل از شروع آموزش ها بر توانمندی های مایا مرور کنیم .

مایا را می قدرت یکی از قدرتمند ترین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره های مدلی سازی ، ساخت انیمیشن ، شبیه سازی ، رندرینگ و همچنین ترکیب بندی دانست که با قدرتی که دارد مستلزم و نیاز پروژه های حرفه ای و همچنین آماتور را برآورده می کند .مدل سازی در مایا و همچنین همچنین انیماتوری در مایا یک تجربه ی لذت قسمت و بخش خواهد بود .

در باره مدل سازی می قدرت می قدرت به ابزارهای جهت مدلسازی polygon  و همچنین nurbs  و همچنین … اشاره کرد که هر گونه مستلزم و نیاز تو جهت مدل سازی را برطرف می کند .

surface modeling large 1152x720 1024x640 آموزش مایا به زبان فارسی – جلسه اول

 

در انیمیشن سازی هم که مایا با ابزارهایی که دارد دائما حرف اول را زده و همچنین تقریبا انتخاب اول انیماتورها می باشد .تو تمامی مراحلی skin  ،  rig و همچنین pose  را به راحتی و همچنین زیبایی می توانید در مایا انجام دهید و همچنین با قابلیت های متنوع غیره ای مانند تعرف ماهیچه به کاراکترهای خود زیبایی بیشتری ببخشید. در درس های های بعدی با تمامی اصطلاحات و همچنین نحوه کار آن هم ها در مایا آشنا می شوید و همچنین ابزارهای جدید مانند Geodesic Voxel binding که باعث یک skin  بهتر در مدت زمان کمتر می می شود را فرا خواهید گرفت و همچنین خواهید دید که مایا چگونه با ابزاری مانند Camera Sequencer به کمک تو می آید .

character creation large 1152x720 1024x640 آموزش مایا به زبان فارسی – جلسه اول

 

دراین سری آموزشی با قابلیت های رندر مایا آشنا می شوید و همچنین نحوه painting  در مایا را یاد خواهید گرفت ، مایا یکی از نرم افزارها ایست که در باره   رندر همچنین و علاوه بر آنکه خود از موتور رندر قدرتمند منتال ری پشتیبانی می کند ، با موتور ها و همچنین ابزارهای دیگر رندر مانند موتور vray  ، Arnold ، renderman  و همچنین …. نیز به راحتی ارتباط برقرار می کند.

در سری آموزش maya به زبان فارسی وبسایت و مرکز خبرهای جدید اعلان با روش های کار در مایا آشنا می شوید ، یاد میگیرید که چگونه اسکریپت بنویسید و همچنین آنچه مستلزم و نیاز دارید خود ساخته یا ایجاد کنید ، زیرا یکی از برجسته ترین نقاط نیرو مایا ، اقتدار و قدرت آن هم در اسکریپت نویسی می باشد .آن آن هم قابلیتی می باشد که باعث شده استودیوهای پهناور و بزرگ همواره یکی از نرم افزارهایی که بهره بری و استفاده می کنند ،مایا باشد .زیرا در صورتی که قابلیتی هم در خود برنامه جذاب و جالب و خوب نباشد ، به راحتی می توانند به آن هم اضافه کنند و همچنین در کمتر نرم افزاری با آن اقتدار و قدرت چنین امکاناتی وجود دارد  .تو می توانید از Maya Embedded Language یا زبان paython  برا ساخته یا ایجاد اسکریپت ها بهره بری و استفاده کنید .بهره بری و استفاده از اسکریپت در زبان مایا خیلی زیاد گسترده بوده و همچنین مستلزم آن هم می باشد که ابتدا کار با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف را یاد بگیرید و همچنین در نهایت بعد از مسلط بودن و تسلط داشتن بر اسکریپت نویسی در مایا می باشد . امروزه برنامه جذاب و جالب و خوب های متن باز دنیای گرافیک نیز به سرعت در حال پیشرفت خواهند بود ولی باید توجه داشت بایستی و حتما گفت که با نرم افزارهایی مانند مایا و همچنین تری دی مکس اختلاف های بسیاری دارند .

در جلسه دوم آن آموزش با محیط کاربری مایا آشنا خواهید شد . 

منبع
برترین نرم افزار های گرافیکی: آموزش مایا به زبان فارسی – جلسه اول