Search

نرم افزارهای روز جهان

نرم افزارهای روز جهان
واژه خرید کریو را امروزه بسیار می شنویم. این واژه تقریبا به طور شکست ناپذیری به عنوان یک راه حل سازمانی در صنعت شبکه در گوش مدیران فناوری اطلاعات تکرار می شود. تعاریف بسیار متعددی از یک شبکه وی پی ان وجود دارد، ولی صرف نظر از تمام این ها، تنها یک چیز می تواند تعریف درستی از وی پی ان به ما بدهد، و آن این است که بدانیم وی پی ان چگونه کار می کند.
%name نرم افزارهای روز جهان
خرید vpn
دنیا در دهه های اخیر با تغییرات زیادی روبه رو شده است. به جای سر کار داشتن با دغدغه های محلی، بسیاری از مشاغل امروزه به بازار جهان ی می اندیشدند، اقتصاد جهان به بدنه ای یک پارچه تبدیل شده است و هر اتفاقی در این بدنه رخ بدهد، تاثیر آن را همگان خواهند دید. بسیاری از شرکت ها، تاسیسات خود را در جاهای مختلف دنیا نهادینه کرده اند و این ها تمام به یک چیز نیاز دارند: راهی برای ایجاد اتصال سریع، امن قابل اطمینان میان این مراکز، صرف نظر از مکان آن مرکز.

تا همین چند پیش، چنانچه یک شرکتی می خواست برای شبکه ای تولیدکند، مجبور بود با عقد قرارداد با مخابرات سرویس دهنده محل، نسبت به خرید یک خط شخصی اقدام می کرد و از طریق این خطوط شخصی، یک شبکه wan راه اندازی می کرد. یک راه دیگر تولید شبکه ای است که از طریق تونل زدن رمزگذاری روی خط یا شبکه ای عمومی، به گونه ای بتواند از آن استفاده شخصی کند. اما که می توانید برای راه اندازی یک شبکه خصوصی از خطوط اتصالی خودتان استفاده کنید. ولی در این صورت هزینه زیاد بالایی را باید متقبل شوید. فرق این دو مثل اجاره کردن یک لیموزین در خیابان شهر است، یا ایجاد یک سری خیابان های جدید جهت حرکت ماشین های مان.

انواع وی پی ان خرید کریو
دو نوع عمومی از خرید کریوها وجود دارند. دسترسی های از راه دور، که به آن ها شبکه شخصی دیال آپ هم می گویند، اتصالی است که از طرف کاربر به سرور خرید کریو یک شرکت زده می شود آن سازمان این کاربر را وارد شبکه می کند. عرضه کننده خدمات سازمانی سرور دسترسی شبکه ای راه اندازی کرده است به کاربران از راه دور که با نرم افزار دسکتاپ خود متصل می شوند، سرویس می دهند. همچنین از طریق همین خطوط می توان نسبت به ایجاد خط های تلفن اقدام کرد و یک تلفن کاملا داخلی برای به وجود آورد. یک مثال خوب جهت آن که بهتر بفهمیم یک دسترسی از راه دور به چه شکل است، می شود سازمانی که به دنبال اتصال امن میان گذاشته ای نمایندگی خود در شهرهای مختلف است.

سرویس دهی سایت به سایت
هر چند که با استفاده از تجهیزات منحصربه فرد و رمزگذاری های سطح بالا، هر شرکت می تواند از چندین سایت ثابت به عنوان مرکز اینترنت عمومی اش (خرید کریو) را به اشتراک بگذارد. فهرست زیر در مورد وی پی ان های سایت به سایت است:

مبتنی بر اینترنت: چنانچه شرکتی بخواهد در بیشتر از یک شبکه وجود داشته باشد، کم هزینه ترین این ها وی پی ان مبتنی بر اینترنت خواهدبود.

مبتنی بر اکسترانت: وقتی یک شرکت بخواهد شراکت خود را با یک شرکت دیگ رببندد، می توانند وارد یک سرویس خرید کریو شوند که اکانت همدیگر را کنترل کننند و با یاری این تکنیک، می شود به سادگی محیطی اشتراکی را به وجود دارد.

یکی از کاربردهای متداولخرید کریو، امن کردن رابطه در شبکه اینترنت است، ولی وی پی ان نیازی به الزاماتی چون مجوزگیری یا رمزگذاری روی محتوا ندارد. خرید کریو ها اکثرا می توانند جهت جداسازی ترافیک کاربران مختلف در یک شبکه به کار بروند امنیت زیاد بهتر ی داشته باشد. حتی می توان از وی پی ان ها برای ایجاد رابطه دوطرفه دائم میان دو نقطه دور از استفاده کرد.

مزایای خرید کریو
شبکه خصوصی مجازی که خوب طراحی شده باشد، ویژگی های زیادی را ارائه می دهد: گسترش اتصال جغرافیایی، بالارفتن امنیت، کاهش هزینه های عملیاتی نسبت بهراهنمای های کهنه ایجادخرید کریو، کاهش انتقال و هزینه اتصال برای کاربران از راه دور، بالارفتن بهره وری، امکان ایجاد شبکه هایی در سطح جهان ، ایجاد قابلیت های مخابراتی پهنای باند، بازگشت سرمایه سریع تر نسبت به استفاده ازروش سنتی.

فناوری های خرید کریوو
بسته به نوع خرید کریو که مصرف می شود، اقطعا لا برای ساختن خرید کریو، باید چند مولفه ویِژگزینشه را در تهیه وی پی ان رعایت شود:

* برنامه میزکار مشتری

* سخت افزار مرتبط

* سرور وی پی ان مستقل

* nas، سرور دسترسی شبکه که دسترسی وی پی ان کاربران را بررسی می کند

* شبکهخرید کریو و مرکز مدیریت سیاست ها.

اما به این علت که هیچ استاندارد درست حسابی جهت پیاده سازی وی پی ان ها وجود ندارد، بسیاری از شرکت ها برای خود نسبت به ایجاد علت کلیدی یک سرویس کار کرده اند.