Search

بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

غیر از کسب اطلاعات کافی برای کاشت مو پیدا کردن پزشک کارشناس ماهر در این زمینه، مراقبت بعد از این عمل هم بسیار با اهمیت است . سعی بکنید با رعایت نکات زیر، به تسریع روند اصلاح ی کمک کنید.

2541558714922414817641951242088610823117680 بعد از کاشت مو چه باید کرد؟
لیزر مو
۱- عمل کاشت مو حدود ۴ الی ۸ ساعت طول می کشد. اگرچه گفته می شود فردای روز عمل می توانید به کارهای روزمره بپردازید، اما سعی بکنید حدود ۳ الی ۵ روز بعد از عمل، استآسان کنید تا شرایط بهتری را برای کار کردن داشته باشید.

۲- اگرچه ممکن است در طول عمل کاشت مو بیهوش نباشید، ولی به دلیل تزریق داروهای مسکن هیچ گونه احساس دردی نخواهید داشت. پس سعی بکنید کسی را به عنوان همراه خود بیاورید تا وقت مرخص شدن از بیمارستان، شما را تا خانه همراهی نماید .

۳- سعی بکنید روزهای اول بعد از عمل کاشت مو، سر خود را به دیگران نشان ندهید، زیرا روزهای اول به اینکه موهای پیوند خورده با سر با میزان ی خون خشک شده همراهند، ممکن است باعث چندش دیگران شوند. در این حالت ممکن است به علت قضاوت عجولانه اطرافیان، شما روحیه را از دست بدهید .

۴- روزهای اول بعد از عمل، زمانی که سر را روی بالش می گذارید، بسیار احتیاط بکنید ، زیرا روزهای اول ارتباط سر با بالش، امکان ریزش فولیکول های مو وجود دارد. اگر ریزش غیر طبیعی را در موهای خود دید ید، قطعا با پزشک ارتباط بگیرید .
از تعریق سر پیشگیری بکنید . تعریق در این شرایط سبب ظهور عفو نت در پیوند موهای شما می شود

۵- روزهای اول بعد از عمل نباید موها را شست. بعضی وقتها اوقات ریزش فولیکول های مو در تاثیر ارتباط لمس معمولی رخ می دهد.

۶- چنانچه فردی هستید که از کلاه روسری مصرف می بکنید ، باید بدانید که اینها روند اصلاح ی را نماید می کنند سبب آسیب فولیکول های مو می شوند. چنانچه مجبور هستید کلاه بگذارید، باید منفذی برای خروج گرما از سر داشته باشد.

۷- سعی بکنید روزهای اول هرگز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، زیرا سبب آسیب گرافت های مو می شود و اصلاح ی کم شدن می یابد.

۸- از هرگونه تعریق سر پیشگیری بکنید . تعریق در این شرایط سبب ظهور عفو نت در پیوند موهای شما می شود. رعایت این نکته برای افرادی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند یا ورزشکار می باشند ، بسیار ضروری است .

۹- بعد از اینکه پزشک متخصص مجوز مصرف از آب را داد، قطعا برای پیشگیری از تعریق و ظهور عفو نت، موهای را با صابون ملایم آب بشویید.

۱۰- اضطراب نداشته باشید استرس را از خود دور بکنید . روزهای اول، به دلیل وجود زخم بر روی سر، بسیار از افراد با فکر می کنند، مبادا تا انتها عمر سرشان با این شکل باقی بماند. ولی در بسیار از افراد این طور نیست اصلاح ی حاصل می شود .

۱۱- به سرتان فرصت دهید تا خودش را ترمیم نماید و در مورد نتایج عمل کاشت مو، عجولانه قضاوت نکنید.