Search

استایل چیست

 استایل چیست

Untitled 1 استایل چیست

زمانی که یک نفر درباره “استایل” حرف می زند واقعا منظور چیست؟

وقتی درباره استایل حرف می زنیم همه ظاهر بیرونی فرد و مدل لباس پوشیدن یک نفر را مدنظر قرار می دهیم. اما می خواهیم که بدانید استایل چیزی فراتر از اندازه شانه یا مدل کوتاهی مو است.

استایل  یا سبک = بیان و ابراز

استایل ترکیبی از نوع لباس پوشیدن، حرف زدن، حرکت های بدن یا هر چیز دیگری است. در واقع همه ی روش هایی که ما درون خود را به صورت بیرونی نشان میدهیم. این شامل افکار، احساسات، علایق و ارزش ها نیز است. هر چیزی که نمود بیرونی دارد بازتاب دهنده درون ماست.

تاکنون فکر می کردیم با بهبود ظاهر خود می توانیم استایل بهتری بسازیم. اما استایل چیزی نیست که فقط با لباس پوشیدن بهبود یابد. ما آگاه نیستیم که در همه ی ارتباطات درحال ارائه حالات درونی خود هستیم. بهترین حالت این است که از یک فرد نزدیک بخواهیم درباره هرچیزی که درباره ما فکر می کند صحبت کنید، آن وقت می توانیم ببینیم در ساخت استایل درست خود موفق بوده ایم یا نه. یعنی توانسته ایم خود واقعی مان را نشان دهیم.

برای مثال جوان بسیار خوبی را در نظربگیرید که همه او را دوست دارند اما زمانی که با یک خانمها آشنا می شود نمی تواند روابط عاطفی خود را حفظ کند و او را ترک می کنند. اما علت چیست؟ معیارهای زیادی درآن دخیل هستند مثلا تون صدا، ترکیب لباس هایی که انتخاب می کند و یا برخی حالات رفتاری که در فرد مقابل ناامنی ایجاد می کند.

همه ی ما چیزهایی داریم که نیاز به تغییر دارند. اما باید ابتدا این فاکتورها را کشف کنیم آن زمان قدرت تغییرش را به دست می آوریم. هر فردی این توانایی را دارد که خوش استایل و کاریزماتیک شود.

اعتبار خود

سعی کنید برای خود برند داشته باشید و این بستگی به میزان تاثیری دارد که روی بقیه می گذارید. این برند چیزی است که زمانی که درباره شما حرف می زنند ابتدا یاد ان می افتند یا زمانی که وارد جمعی می شوید با آن شناخته می شوید. پس سعی کنید زیباترین بُعد خود را نشان دهید. مردم تنها به شنیدن اکتفا نمی کنند و شما را زیرنظر خواهند داشت تا زمانی که این برای آنها ثابت شود. این بدان معنانیست که مدام به فکر و عقاید دیگران اهمیت دهیم بلکه در برخی موقعیت ها مانند محیط های کاری یا رسمی که برایتان مهم هستند شما به این نکات نیاز دارید.

پوشاک و مد

پوشاک ۸۰ درصد برداشت افراد را در ابتدای دیدار از شما شکل می دهد. قبل از این که دهان خود را برای حرف زدن باز کنید لباسهای شما معرف تان هستند. این باعث می شود افراد حرف هایتان را طبق آنچه برداشت کرده اند فیلتر کنند.

برخی لباس های زبان ویژه ای دارند که آشنا بودن شما با این مباحث می تواند به شما در ایجاد چشم انداز مناسب کمک کند. مثلا یک مرد را در یک کت و شلوار شیک گران قیمت تصور کنید اولین چیزی که به ذهنمان می رسد این است که این فرد مدیر یک شرکت یا مجموعه است.

نظافت شما

مراقبت از خود و نظافت بیشترین چیزی است که به چشم می آید. زیرا مردم را متمایل یا زده از معاشرت با شما خواهد کرد.

مثلا در نگاه یک مرد، یک خانم با موهای ابریشمی و سالم را تصور کنید که او را زیباتر و قابل احترام تر می بیند تا زمانی که یک خانم با موهای نامرتب و ضخیم و وزدار را می بینند کمی عقبگرد می کنند.

دقیقا همین مثال با معیارهای مختلف برای آقایون نیز مصداق دارد. بنابراین بیشتر به خود اهمیت دهید.

غیرکلامی

با توجه به مطالعات انجام شده ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی هستند. حالت های صورت لبحند، اخم و چین خوردگی ها و … همه مفهوم های بسیاری در خود دارند. یک فرد با صدای ناخود آگاه بلند برای ما یک انسان سلطه گر خواهد بود و به ما احساس عدم امنیت را منتقل می کند.

سبک زندگی و ارزش های شما

شیوه زندگی ما همه وابسته به ارزش های ما است. اگر ماجراجو باشیم به دنبال فعالیت های پرخطر مثل چتربازی، از ارتفاع پریدن و … می رویم. زمانی تصور می شد که ما می توانیم آن چیزی را که نیستیم نشان دهیم و درواقع فیلم بازی کنیم اما مطالعات نشان داده اند که هزاران نشانه وجود دارد که زندگی مارا فاش می کند.

اما با این حال استایل چیزی است که ما می توانیم آن را بسازیم و بهبود ببخشیم. فقط کافیست که مواردی که در بالا ذکر شد را مورد تفکر قرار داده و روی خودمان و بهترشدنمان کار کنیم.