Search

چگونه شارژر اصلی ایفون را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه شارژر اصلی ایفون را از تقلبی تشخیص دهیم؟

99988untitled چگونه شارژر اصلی ایفون را از تقلبی تشخیص دهیم؟

امروزه مشکلات زیادی برای باتری گوشی های هوشمند وجود دارد،و گزارش هایی درباره تقلبی بودن لوازم جانبی محصولات اپل به خصوص شارژر آیفون به فروش میرسند منشر شده است.

لوازم الکتریکی و لوازم جانبی که کیفیت پایین دارند و تقلبی هستند به دستگاه شما اسیب جدی وارد می کنند،بنابراین از لوازمی که قیمت ارزانتر عرضه میشوند استفاده نکنید.

یکی از موسسات معروفی است که در زمینه استاندارد فعالیت دارد، این شرکت CTSI اعلام کرده که ۹۹ درصد شارژرها و آداپتورهایی که در بازار و فروشگاه های اینترنتی قابل فروش هستند امن نیستند و برای دستگاه ضرر دارند.

محصولات تقلبی دارای عایق نامناسب هستند و باعث فشار زیادی بر روی باتری و گوشی می شود که این عوامل موجب باد کردن باتری آیفون می شود.

 کمپانی اپل توصیه کرده است محصولی که خریداری می کنند شامل مشخصات زیر باشد :

Made for ipod/iphone/ipad یا MFI

این عبارت نشان میدهد که این کالا برای محصول خاصی تولید شده است و با آن سازگاری دارد، همچنین مورد تایید کمپانی اپل است.

روی شارژر آیفون که میتوانید از امداد موبایل emdadmobile.net بخرید، باید یک شماره سریال ۱۲ رقمی نوشته شده باشد و همچنین جملاتی مانند:

Designed by Apple in California, Assembled in China

و یا در برخی مواقع Assembled in Vietnam, Indústria Brasileira درج شده باشد

برای مطمئن شدن از شماره سریال ۱۲ رقمی،اپل یک صفحه پشتیبان و تماس ایجاد کرده است و شما می توانید با ارائه شماره سریال از اصلی بودن محصول خود مطمئن شوید.

راه های نحوه تشخیص کابل شارژر اصلی و تقلبی:

– شارژرهای تقلبی با توجه به تصویر زیر، عرض و طول یکسان را در کابل و محل اتصال شارژر به  گوشی را رعایت نمی کنند.

بنابراین برای تشخیص فیک یا اصل بودن شارژر توجه کردن به طول و عرض کابل و سری متصل به گوشی است. این عرض و طول برای شارژرها یه صورت ۷٫۷  میلی متر در ۱۲ میلی متر تعریف شده است.

– رنگ فلزی که در طراحی کنتکتور، رابط گوشی و کابل به کار رفته است باید خاکستری روشن باشد،اما شارژر های تقلبی دارای رنگ تیره تری هستند.

 این کابل ها دارای سطحی صاف و صیقلی و بدون هیچگونه Usb-رابط کامپیوتری یا برجستگی در حالت اصلی هستند در حالی که کابل های تقلبی دارای برجستگی های ریزی روی سطح خود هستند.

تشخیص اداپتور تقلبی ایفون:

نحوه تشخیص اداپتورهای تقلبی از اصلی نسبت به تشخیص دادن کابل ها سخت تر است.کمپانی اپل هم پشتیبانی دقیق برای این کار ارائه نداده است.

بنابراین برای تشخیص اول از همه باید تفاوت ها را در دوشاخه های اداپتور بیابیم.مقاومت اداپتور بسیار مهم است.در محصولات اصلی نمیتوانید دوشاخه ها و قطعات را به راحتی در بیاورید یا آن ها را بشکنید.

اداپتورهای اصلی دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند.

شما می توانید برای تشخیص اصلی یا تقلبی بودن اداپتورها با کمی دقت و توجه از نوشته های روی آن ها کمک بگیرید.در اغلب اداپتورهای تقلبی جملۀ  .و یا کلمه Designed by Apple in California,assembled in china که نام سازنده اصلی آن است حذف شده است.

ممکن است عبارت TM and ©۲۰۱۰ Apple lnc را به دلیل کپی رایت حذف کنند تا کمپانی اپل نتواند از شرکت تولید کننده این محصول شکایت کنند.

در بعضی از جملات از غلط های املایی استفاده می کنند تا چشم کاربر را به  Designed by Apllg in California اشتباه بیندازد. مانند:

Designed by Apple in California که املای صحیح آن

در حالت کلی محصولات تقلبی از کیقیت پایینی برخوردار هستند و قیمت آن در بازار ارزان است که با کمی دقت و توجه می توان به آن های پی برد.

برای استفاده از اداپتورها به سراغ کابل هایی که صرفا برای اتصال به دستگاه از طریق usb می باشد نروید ، زیرا که آسیب جدی به موبایل شما می زند .