Search

تفاوت سوله و اسکلت فلزی چیست؟

تفاوت سوله و اسکلت فلزی چیست؟

 

 

835171 تفاوت سوله و اسکلت فلزی چیست؟

تفاوت سوله و اسکلت فلزی مسئله ای است که احتمالاً در راستای تهیه ی این سازه ی کاربردی با آن مواجه شده اید و به دنبال استدلال های جامعی پیرامون آن هستید. در حقیقت قبل از گفتن هر چیزی در این رابطه بهتر است ذکر کنیم سوله به سازه ای ساختمانی شکل گفته می شود که دارای دهانه یا دهانه های عریض و بزرگی می باشد و فقط از یک طبقه تشکیل شده است. این ساختمان ها همواره از مساحت های بالایی برخوردارند و عمدتاً دارای سقف هایی قوس دار و شیبی هستند.

برای ساخت سوله ها به طور کلی و به دور از جزئیات جانبی، دو روش مختلف وجود دارد که یکی از آن ها با استفاده از اسکلت فلزی و دیگری به وسیله ی اسکلت بتنی صورت می گیرد. به عبارتی دیگر اسکلت ساختمانی سوله ها را می توان با استفاده از دو متریال متفاوت یعنی فلز و بتن احداث کرد، متریال هایی که هر کدام ویژگی های مجزایی دارند.

با توجه به این مبحث اگر بخواهیم تفاوت سوله و اسکلت فلزی را بازگو کنیم باید گفت اسکلت فلزی سازه ی نیمه کاره و تمام نشده ای است که در نهایت با استفاده از مصالح ساخت سقف و دیوار به سوله تبدیل خواهد شد.

اگر کمی توجه کنید می بینید ساخت و ساز سوله در سطح و حومه ی شهر های کشور روز به روز بیشتر و عدید تر می شود، چرا که این سازه های ساختمانی از کاربرد های متنوعی برخوردارند و در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. از بارز ترین کاربرد هایی که سوله دارد می توان به تاسیس کارگاه در زمینه های مختلفی چون مبل سازی، جوشکاری و …، ایجاد تعمیرگاه، تاسیس باشگاه های ورزشی، سالن های سمینار و سخنرانی، انواع و اقسام نمایشگاه ها، مرغداری، انواع کارخانه ها، فروشگاه ها و مورد های بسیار زیاد دیگری اشاره کرد.

حال اگر شما هم به قصد احداث یکی از موارد مذکور و یا موردی مشابه با آن ها به دنبال احداث سوله هستید، می بایست بدانید استفاده از اسکلت فلزی به مراتب بهتر از اسکلت بتنی است. فلذا متریال مورد استفاده در آن مزایایی دارد که صرف نظر از آن ها به هیچ وجه شدنی نیست.

مزیت های اسکلت فلزی برای ساخت سوله

354362 تفاوت سوله و اسکلت فلزی چیست؟

در حال حاضر اکثر سوله هایی که به تازگی احداث شده و یا در دست ساخت هستند معمولاً از اسکلت های فلزی استفاده می کنند، چرا که بر اثر تجربه و اثبات برخی مسائل، بهره مندی از این اسکلت ها به مراتب پر مزیت تر است. در این قسمت از متن چند مورد از بارز ترین مزیت های اسکلت فلزی را آورده ایم که قطعاً دانستن آن ها خالی از حُسن نخواهد بود:

  • فرایند احداث سوله با اسکلت فلزی با سرعت بالایی انجام می گیرد. چرا که این سازه ها به صورت مجزا قبلاً ساخته می شوند و تنها زمان مورد نیاز به جهت اجرای آن ها برای انتقال به محل احداث سوله و نصب شان است.
  • بهره مندی از اسکلت فلزی باعث می شود، کیفیت نهایی سازه بالا باشد به گونه ای که از مقامت مطلوبی در مقابل انواع اتفاق های تخریب کننده برخوردار است.
  • بهای تمام شده برای این اسکلت ها در مقایسه با متریال های مشابه بسیار مقرون به صرفه تر است. در واقع قیمت اسکلت فلزی برای سوله بر خلاف کیفیت کاملاً مطلوبی که دارد ارزان و بسیار مناسب است.
  • جالب است بدانید اسکلت های فلزی حتی پس از نصب قابلیت جا به جایی دارند، یعنی به راحتی جدا سازی شده و به محل دیگری انتقال می یابند.
  • و …

خریدی مطمئن از آرمان سوله

با توجه به کاربرد های بالای سوله و مزیت های اسکلت فلزی امروزه مراکز زیادی در راستای فروش این سازه فعالیت می کنند، مراکزی که بعضاً ممکن است نسبت به تعهد های خود بی توجه بوده و سازه ی باکیفیتی ارائه ندهند. به همین دلیل این که از کجا به خرید می پردازید و کدام مرکز را انتخاب می کنید، بسیار حائز اهمیت است و مسئله ایست که به هیچ وجه نباید آن را سرسری بگیرید.

لازم به گفتن است آرمان سوله مرکزیست که توانسته با توجه به سوابق موفق و درخشانی که دارد، همواره منجر به رضایت بالای خریداران گردد، به نوعی که یکی از بهترین پیشنهاد ها برای تقاضا کننده های خرید اسکلت فلزی محسوب می شود. بنابراین اگر به دنبال خریدی مطمئن هستید، از آرمان سوله غافل نشوید.